John Cusack er en skuespiller jeg alltid setter pris på. Denne filmen er allikevel langtfra hans beste.
THE NUMBERS STATION: Emmerson (Cusack) er en CIA-veteran som trolig har fått litt frynsete nerver, mener sjefen. Derfor blir han sendt ut i gokk for å passe på en kvinne som har over gjennomsnittet mange skills og god peiling på å dekode krypterte meldinger.
Før arbeidet han som leiemorder, mens nå er hans oppgave å sørge for andres sikkerhet. En degradering han ikke egentlig setter så voldsomt pris på.
Arbeidet foregår i en nedlagt millitærleir, og nede i kjelleren er anlegget høyst operativt. De to får uventet besøk av en ukjent fiende som har drept Emmersons kollegaer, men nå er de to alene. Mot hvem?
The Numbers Station er en helt okei action/thriller, men den glir ut til å bli en ganske ordinær film. Den blir noe uforløst i sitt forsøk på å være både hemmelighetsfyll, dyster og kald.
Skulle filmene du egentlig har lyst til å se, være utilgjengelig, velger du denne. Om ikke, så lar du det være.
John Cusack gjør en bra rolle med nyfarget svart hår, mens svenskfødte Malin Akerman også klarer seg greit.
Sølve Friestad – scoop@scoopmanagement.no
Twitter: @SolveFriestad